Jak schudnąć szybko, smacznie i wygodnie

Jak szybko schudnąć? Dieta cud na odchudzanie? Jak pozbyć się zbędnych kilogramów? Te 3 pytania nurtują każdą osobę, która jest niezadowolona ze swojej sylwetki. Mając nadwagę bądź zbliżając się do jakiegoś ważnego wydarzenia w życiu np. ślub, wakacje nad morzem bądź randka z wymarzonym partnerem, marzymy o jak najlepszym wyglądzie.

____________________

Pierwszym najważniejszym czynnikiem podczas odchudzania jest dieta, która stanowi nawet 70% sukcesu. Nie bez powodu mówi się, że jesteśmy tym co jemy… Prawda jest taka że zajadając się snickersami, chipsami oraz fast-foodami, będziemy otyli i ociężali.

Jak trenować aby szybko schudnąć? Dzięki treningowi spalamy kalorie, przy odpowiednim tętnie podczas treningu spalamy tkankę tłuszczową. Do najbardziej popularnych oraz efektywnych treningów dla osób, które marzą o szybkim zrzuceniu kilogramów jest trening aerobowy.

W skrócie ”Ćwiczenia aerobowe” (tlenowe) pomogą zrzucić zbędne kilogramy. Aeroby to taki rodzaj aktywności, która przyspiesza oddech i bicie serca, dzięki czemu do twoich mięśni i narządów dociera więcej utlenionej krwi.

Serce i płuca osoby wykonującej taką aktywność współpracują przy dostarczaniu tlenu do organizmu. Ćwiczenia aerobowe zmuszając płuca i serce do cięższej pracy, wzmacniają je i poprawiają ich kondycję.

Wysiłek aerobikowy to między innymi – spacerowanie, praca w ogródku, sprzątanie na podwórku, chodzenie po górach, jeżdżenie na rowerze, pływanie, jogging, tenis, koszykówka, jazda na biegówkach. Typowy okres ćwiczeń trwa od 20 do 60 minut. W momencie, kiedy zaczynasz ćwiczyć twój metabolizm gwałtownie wzrasta około 20 krotnie względem stanu spoczynku. Jest to bardzo korzystna zmiana, jeśli powtarzana jest w sposób regularny.

więcej dowiesz się w artykule:

Jak szybko schudnąć?