Catering dietetyczny - czy warto się na niego zdecydować?

Cały czas pojawiają się nowe diety, które szybko stają się modne. Mają one na celu pomóc zrzucić w ekspresowym tempie zbędne kilogramy lub utrzymać w dobrym zdrowiu.

Jednak często okazuje się, że jest to jedynie chwyt marketingowy, by sprzedać określone preparaty odchudzające. Dobra dieta to odpowiednio opracowany i zróżnicowany jadłospis. Często jednak wiele osób nie ma czasu na to, by samodzielnie przygotowywać odpowiednio zbilansowane posiłki. Pomocna może okazać się tutaj usługa, jaką jest catering dietetyczny. Czym on właściwie jest i czy warto się na niego zdecydować?

Dla kogo catering dietetyczny jest dobrym rozwiązaniem?

Catering dietetyczny kojarzony jest głównie z dietami odchudzającymi. I faktycznie, wiele osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy sięga po to rozwiązanie. Wiele z firm oferujących tego rodzaju usługi przygotowuje dla swoich klientów szeroki zakres diet do wyboru. Oprócz popularnych propozycji takich jak dieta odchudzająca, keto czy paleo, są także propozycje dla osób z nietolerancją pokarmową na różnorodne produkty, alergiami pokarmowymi. Najczęściej jest to dieta bezglutenowa lub bazująca na produktach bez laktozy. Ciekawą propozycją może okazać się także dieta dostosowana do potrzeb osób z konkretnymi schorzeniami np. cukrzycą. Są też specjalne propozycje dla osób uprawiających sporty, a także takich, którym zależy na przyroście masy mięśniowej.

dowiedz się więcej w artykule:

Catering dietetyczny